Můj příběh

Projekt vědomý krok jsem založila proto, aby i vaše kroky mohly být vědomé a co nejvíce jste se vyvarovali přešlapů.

Co mě přivedlo k osobnímu rozvoji a poradenství

Začalo to už mým narozením. Od té doby jsem se pořád něco a ráda učila. Vydrželo mi to dodnes. Baví mě objevovat nové věci, souvislosti, analyzovat, přicházet věcem na kloub a to zejména v osobním rozvoji a vztazích.

Už ve školním věku jsem chodila do knihovny a tvrdila, že ty knížky z regálu pro dospělé jsou pro mé rodiče. A co mě přimělo začít v 5té třídě číst knihy, které popisovaly vztahy a komunikaci mezi lidmi? Stopka. To je něco, co ovlivní váš život, ať je to nepříjemná zkušenost, bolest, zážitek, nemoc a něčím vás to zastaví. Takových věcí jsem měla v životě hodně a možná i díky tomu jsem se už dávno přestala ptát “Proč já?” a vyměnila jsem to za otázky jiné, které mě umožnily uvědomit si souvislosti a své chyby.

Chybami se člověk učí a někdy se může poučit z chyb druhých. Někdy se necháte napálit a byť si dáváte sebevíc pozor, tak vás ten druhý převeze. Někdo udělá komunikační přešlap a neuvědomí si, že nemusí dostat možnost jej “vzít zpět”. Někdy jde napravit. Sejít z vaší cesty osobního rozvoje, chtít věci, které vlastně nejsou pro vás, může znamenat přidělání si takové práce, že je lepší vědět a uvědomovat si “Co chceme”, „Kam jdeme“ a „Co při tom děláme“.

Určitě nemohu tvrdit, že vám se vším poradím a na vše najdu řešení. Co mohu říct určitě, že budete mít určitý výstup – ať to bude ujištění, že jdete správně, nebo objevení části sebe sama, nebo jiný pohled na věc (i když nemusí být pro vás v ten daný okamžik příjemný). Konečná změna je především na vás. Jste-li osloveni mými řádky a budete chtít využít konzultace, koučování, poradenství, ráda budu po určený čas průvodcem vašeho osobního rozvoje.

Z jakých praktických zkušeností vycházím:

  • 21 let praxe v oblasti lidských zdrojů, personalistiky, vzdělávání a organizování školení
  • znalost z českých i korporátních firem (firmy od 5 do 9000 zaměstnanců)
  • z řadové i vedoucí pozice (od asistentky, po HR specialistu až manažerku lidských zdrojů)
  • z vlastního podnikání
  • ze zaškolování a vedení lidí
  • od roku 1998 lektorská činnost
  • od roku 2014 koučování
  • od roku 2010 let výuka Nordic Walking a Pilates (více na www.vitalplan.cz)
  • 20 let nasbíraných znalostí a zkušeností ve výživovém poradenství (více na www.vitalplan.cz)
  • 20 let nasbíraných znalostí a zkušeností v kosmetickém poradenství (více na www.beautyplan.cz)

O části mé práce vyšel článek ve Fashion week magazínu – Clanek FWM 2017.